باشگاه مکتب زندگی


منابع کنکور تجربی 97  

  RSS

محمد جانبلاغی
(@mohammad)
کاربر فعال باشگاه Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌ها: 17
۹۷/۰۲/۲۷ ۰۲:۱۹  

بدون شک تمامی داوطلبان کنکوری می دانند که رشته تجربی در میان دیگر رشته های نظری از محبوبیت بیشتری برخوردار است که این میزان محبوبیت را می توان از تعداد متقاضیان شرکت کننده در کنکور تجربی و رقابت داوطلبان برای کسب رتبه قبولی در کنکور تجربی متوجه شد.

اگر شما هم علاقه مند به شرکت در کنکور تجربی 97 هستید لازم است بدانید که صرفا علاقه به رشته تجربی تضمین کننده قبولی شما داوطلبان در کنکور تجربی نخواهد بود بنابراین اطلاع از مواردی چون منابع درسی رشته تجربی،ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ،منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور تجربی و منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور تجربی می تواند در کسب رتبه قبولی شما داوطلبان در این رشته تاثیر فراوانی داشته باشد که با مطالعه این مقاله می توانید از تمامی موارد ذکر شده مطلع شوید.

منابع درسی رشته علوم تجربی

کسب اطلاع از منابع درسی و منابع کمک آموزشی مربوط به رشته تحصیلی تان می تواند در موفقیت و کسب رتبه قبولی شما داوطلبان عزیز سهم بسزایی داشته باشد .بنابراین توصیه می کنیم پیش از شروع مطالعه کنکور از منابع درسی و ضرایب رشته مورد نظرتان آگاهی لازم را بدست آورید.جدول زیر منابع درسی تمامی دروس رشته تجربی را در اختیارتان قرار داده ایم.

ادبیات ادبیات فارسی سال دوم و سوم – زبان فارسی سال سوم – زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی

عربی عربی سال دوم و سوم دبیرستان

معارف دین و زندگی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی

زبان انگلیسی زبان انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی

ریاضی هندسه 1 – ریاضی دوم – آمار و مدل سازی – ریاضی سوم و پیش دانشگاهی

فیزیک فیزیک سال اول فقط دو فصل آخر- فیزیک سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی

شیمی شیمی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی

زیست شناسی زیست شناسی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی

زمین شناسی زمین شناسی سال سوم و پیش دانشگاهی

معرفی منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور تجربی 97

زیست شناسی : درس زیست شناسی از دروس بسیار مهم در رشته تجربی می باشد. بنابراین پس از مطالعه دقیق کتاب درسی و تسلط بر روی آن کتاب های کمک آموزشی فاگوزیست هم
گزینه مناسبی برای مطالعه می باشد.
این کتاب برخلاف حجم زیادی که دارد اما با زبان ساده ای نوشته شده است .از دیگر کتاب های کمک آموزشی می توانیم به کتاب همایش دکتر عمارلو ،کتاب های نشر الگو هاشمی و از کتاب های جامع در خصوص ژنتیک ،کتاب ژنتیک آرام فر از انتشارات تخته سیاه و کتاب زیست گیاهی انتشارات تخته سیاه هم درخصوص مباحث گیاهی منابع مناسبی خواهند بود.

فیزیک : درس فیزیک جزو دروس یادگیری است به همین خاطر جهت تسلط بر روی این کتاب می بایست تمرین های بسیاری را انجام دهید.پس از تسلط روی کتاب درسی پیشنهاد می کنیم از درسنامه های گاج نقره ای که شامل تست های کنکوری است و از کتاب نشر الگو برای تست های تالیفی استفاده کنید.

شیمی : شیمی از دروسی است که اهمیت زیادی برای دانش آموزان رشته ی تجربی دارد که درصد بالا در این درس تاثیر زیادی در قبولی داوطلبان در کنکور خواهد داشت.به همین دلیل ما به شما کتاب کمک آموزشی شیمی مبتکران و خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم.

ریاضی : ریاضی جزو دروسی است که تعدادی از دانش آموزان رشته ی تجربی معمولا ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کنند و در یادگیری این درس دچار مشکل هستند.بنابراین برای آن دسته از داوطلبانی که در درس ریاضی ضعیف هستند کتاب آبی قلم چی و برای دانش آموزان متوسط کتاب جامع مهر و ماه و برای دانش آموزان سطح بالاتر کتاب جامع خیلی سبز انتخاب مناسبی خواهد بود.

زمین شناسی : برای درس زمین شناسی کتاب های کمک آموزشی خیلی سبز و کتاب زمین شناسی مهر و ماه برای مطالعه مناسب هستند.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 97

ضرایب دروس اختصاصی:

زیست شناسی :ضریب 12
ریاضی : ضریب 6
فیزیک: ضریب 6
شیمی :ضریب 9
زمین شناسی : ضریب 0

ضرایب دروس عمومی :

ادبیات فارسی: ضریب 4
دین و زندگی :ضریب 3
زبان عربی :ضریب 2
زبان خارجی : ضریب 2

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور تجربی 97

متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل اینکه دروس عمومی از ضرایب پایین تری نسبت به دروس اختصاصی برخوردار است را بهانه مناسبی می دانند تا اهمیت کمتری برای مطالعه این دروس قائل شوند.
اما تاثیر دروس عمومی در کارنامه های مختلف کنکور کاملا مشهود هست و توصیه می کنیم که از مطالعه دروس عمومی به هیچ وجه غافل نشوید و به صورت موازی با دروس اختصاصی مطالعه و تست زنی این دروس را در برنامه خود بگنجانید.

دین و زندگی : ابتدا کتاب را به صورت کامل و دقیق بخوانید و بعد از تسلط کامل بر متن کتاب به سراغ کتاب های کمک آموزشی از جمله کتاب جامع گاج و کتاب دین و زندگی خیلی سبز ،همایش نشر دریافت – آیات نکات گاج – میکرو طبقه بندی گاج بروید .کتاب جامع گاج شامل تست های سراسری و تالیفی می باشد ولی کتاب خیلی سبز با زبانی ساده تر و خلاصه تر نوشته شده است.

زبان عربی : کتاب کمک آموزشی گاج نقره ای ماهینی به همراه لوح فشرده برای آن دسته از داوطلبانی که در درک مطالب درس عربی دچار مشکل هستند و سطح ضعیفی دارند گزینه مناسبی خواهد بود.همچنین کتاب فوت و فن خیلی سبز نیز برای دانش آموزان سطوح بالاتر مناسب می باشد.کتاب جامع عربی همگامان ،کتاب زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی – کتاب فوت و فن خیلی سبز – گاج نقره ای ماهینی – کتاب های تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی هم از دیگر منابع کنکوری مناسب درس عربی می باشند.

زبان انگلیسی :کتاب کمک آموزشی جامع مبتکران تالیف شهاب اناری و برای تسلط بیشتر در ریدینگ کتاب از متن نترسیم” کیاسالار و برای درک مطلب کتاب به همین سادگی از انتشارات گاج را توصیه می کنیم.از دیگر کتاب های کمک آموزشی می توانیم به خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیم و کتاب گاج نقره ای اشاره کنیم.

ادبیات فارسی : کتاب های پیشنهادی ما به شما برای درس ادبیات فارسی، کتاب سیب مهر و ماه ، کتاب هامون سبطی ، ادبیات موضوعی گاج، تاریخ ادبیات : کتاب تاریخ ادبیات نشر دریافت – آرایه ها و قرابت معنایی : کتاب های نشر الگو و نشر دریافت – کلک معلم می باشند.

ما کاری کردیم که هر کسی، از هر کجای دنیا بتواند خیلی راحت تر از اون چیزی که فکرش را می کند از خدمات ما استفاده کند و با ما در ارتباط باشد.چون عمیقا باور داریم که دانش و تخصص ما می تواند برای همیشه زندگی شما را تغییر دهد.


پاسخنقل‌قول

خدمات تخصصی و حرفه ای محمد جانبلاغی:در اینجا شما به طور قطع و یقین اگر از مشکلات افسردگی،وسواس و اضطراب رنج می برید، مثل سایر مراجعان دیگر ما که این مشکلات را داشته اند و بدونه نیاز به قرص و دارو، بهترین نتیجه را گرفته اند ، به شما هم  برای تجربه یک حس خوب و یک زندگی عالی کمک می کنیم . قدم اول را بردارید ما همراهتان هستیم.

بالا
  
در حال انجام

لطفا ورود به باشگاه یا ثبت نام در باشگاه