همه خوب نمی‌فروشند!

به نام خدای بخشنده و مهربان

  تعداد نمایش : 386

همه می‌فروشند

همه می‌فروشند، اما همه خوب نمی‌فروشند. اگر پزشک، وکیل، ساختمان‌ساز، کارگزار املاک یا… باشید، گاهی باید خود، ایده‌ها یا خدمات‌تان را بفروشید. برای بقا و کسب برتری در جو رقابتی امروز باید روش متقاعد کردن افراد و فروش را بیاموزید. محصولتان را بشناسید، بر چالش‌ها غلبه کنید و به دنبال فرصت‌هایی برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه‌ای باشید.

فروش «ارائه راه‌حل»

فروش «مشورتی» یا فروش «ارائه راه‌حل» جایگزین روش «بگو و بفروش» سال‌هاست گذشته شده است. فروش «ارائه راه‌حل» شامل ایجاد ارتباط با خریداران احتمالی، شناخت آن‌ها، تشخیص مساله و سپس ارائه راه‌حل از میان محصولات و خدمات خودتان است.

این مهارت‌‌ها نیازی به داستان‌سرایی و ارائه فروش ندارد: هرکسی می‌خواهد فروشنده‌ حرفه‌ای شود،‌ می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد و در آن‌ها استاد شود.

اغلب افراد با قانون ۲۰-۸۰ آشنا هستند. ۸۰ درصد فروش شرکت نتیجه کار ۲۰ درصد فروشندگان است. برای اینکه جزء ۲۰ درصد فروشندگان برتر باشید، باید فکر، نگرش و عملکردتان مانند یک فروشنده حرفه‌ای باشد.

سفارش گرفتن و استفاده از تکنیک‌‌های سخت فروش کافی نیست،‌ بلکه باید به خریداران کمک کنید تصمیم درستی اتخاذ کنند و چیزی که واقعا نیاز دارند را بخرند.

شش حوزه مهم

فروشندگان برتر باید همه مطالب شش حوزه مهم «کسب‌وکار، صنعت، شرکت، محصول، فروش و رفتار» را بیاموزند. همواره برای ارتقای توان و استراتژی‌‌‌ فروش تلاش کنید. از خودشیفتگی و رکود دوری کنید و رفتار درستی داشته باشید تا در میان ۲۰ درصد فروشندگان برتر شرکت قرار گیرید.

برای رسیدن به این هدف، تصویری حرفه‌ای از خود ارائه دهید. مناسب صنعت لباس بپوشید. همیشه مطمئن به نفس و موفق به نظر آیید. مطالب فروش منظم، سازمان‌یافته و به‌روز تهیه کنید.

اطلاعات و زمانتان را سازماندهی کنید

چه برای سازمانی کوچک یا بزرگ کار کنید و چه فروش مستقل داشته باشید، وقتی در کار فروش هستید، در واقع کسب‌وکار شخصی‌تان را اداره می‌کنید. زمانتان را به دقت برنامه‌ریزی کنید و یادداشت‌های شفاف و دقیق داشته باشید.

فهرست خریداران ارزشمندترین دارایی‌تان است. این فهرست را در کامپیوتر مرتب کنید یا از یک سیستم ساده بایگانی استفاده کنید. جلسات، گفتگوها، اقدامات عملی و جزئیات را ثبت و ضبط کنید.

تنظیم زمان برای بهره‌برداری حداکثری از هر روز، هنر است. در انتهای هر روز فهرستی از کارهای روز بعد تهیه کنید. روز بعد را با اولین مورد فهرست آغاز کنید. شاید به همه فهرست نرسید، اما حتما به موارد اصلی خواهید رسید. زمان رسیدگی به ایمیل‌ها را مشخص کنید. ارتباطات کاغذی را کنار نگذارید.

نگرش درست

اگر بر خلاف شرایط منفی، دید مثبتی داشته باشید، به نگرش درست دست‌یافته‌اید. توانایی خود برای موفقیت را باور داشته باشید و بر اساس آن باور عمل کنید. انتظار بُرد داشته باشید. برای رسیدن به نگرش برنده از ۱۰ نکته زیر استفاده کنید:


 


(این مقاله از سری مقالات کاربران ویژه است که برای مشاهده آن باید عضو ویژه سایت مکتب زندگی باشید.)

هم اکنون عضو ویژه مکتب زندگی شوید

  اگر عضو مکتب زندگی هستید برای ورود به بخش کاربری ویژه لطفا هم اکنون وارد شوید 

عضویت ویژه سایت مکتب زندگی

شاید این مطالب زیر بکارتان بیایددرپناه حق باشید.
 سخن روز مکتب زندگی:
 

لطفاً برای ثبت‌نام در کارگاه آموزشی “40+4 روزه ذهن ثروتمند” کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 4 =