مادر کار و کسب

به نام خدای بخشنده و مهربان

  تعداد نمایش : 1017

قطعاً وقتی که ما به دنیا آمدیم پدر و مادرمان همان لحظه که قصد کردند یک بچه داشته باشند، یک بچه بغلشان نیامده!

حداقل اینکه یک دوره بارداری قبلش بوده.

این دوره بارداری برای چیست؟ می گویند برای اینکه آن نوزاد شُش و قلبش، تکامل پیدا کند این دوران باید سپری شود. اما فقط برای همین است؟!

خیر! دلیل دیگری هم دارد: برای آن‌که مادر هم احساس مادر بودن را درک کند. پس دوره بارداری فقط برای اینکه آن نوزاد آماده شود نیست، مادر هم آماده می‌کند.

هر کدام از شما به امید پیشرفت در کسب و کارتان هستید. یا می‌خواهید یک کاری راه بیندازید؛ یا یک کاری دارید و می خواهید تغییر شغل بدهید. آن ایده یا کسب و کاری که شما دارید مثل بچه یتان است و شما مثل مادرش هستید.

نتایج آماری نشان می‌دهد ۸۵ درصد از خیلی کسب وکارها در سه سال اول نابود می شوند (و در سال اول فقط ۷۰ درصد!).

من تحقیق کردم دیدم مهم‌ترین دلیلش برمی‌گردد به همان دوره آمادگی.

مثلاً شما کارمند هستید. ساعتی چقدر می گیرید؟ ۱۰هزار تومان؟ ۲۰هزار تومان؟ ۳۰هزار تومان؟

می‌خواهید یک کسب و کاری راه بیندازید که صد میلیون یا یک میلیارد درآمد داشته باشید؟

قبول است! اما هنوز به عنوان مادر کسب و کار فکرت فکرِ ده هزار تومانی است! این فکر باید برسد به فکر صد میلیونی، برسد به فکر یک میلیاردی. با یک تفکر ۱۰هزار تومانی نمی‌شود ثروت میلیاردی داشت.

برای تغییر افکار پیشنهاد میکنیم هم اکنون از دوره ۴۰+۴ روزه استفاده کنید…

بنابراین شما ابتدا باید یک دوره آمادگی را بگذرانید.

در دوره آمادگی شما باید هدف را خوب بشناسید. دوره آمادگی یعنی شما نگرشتان، نگرش ثروت شود؛ یعنی برنامه‌ریزی کردن را یاد گرفته باشید؛ یعنی شما بدانید چند ساعت در روز را به کسب‌وکار و چند ساعت در روز را به خودتان اختصاص دهید؛ باید بدانید چطور روی کارتان متمرکز شوید؛ باید بدانید چطور فعالیت‌های بازاریابی و مدیریت مالی انجام دهید.

اگر الآن شما با درآمد یک میلیون، دو میلیون، ده میلیونی‌یتان، دَخلتان به خَرجتان نمی خواند قطع به یقین بدانید که صد میلیون هم باشد نمی خواند!

چون خواسته هایت همیشه از دخلت جلوتر می‌رود. پس باید الان بتوانی با درآمد محدودی که داری مدیریتش را یاد بگیری تا آن موقع هم بتوانی به یک مدیریت خوبی برسی.

این موضوع را هم در ادامه بخوانید:  چگونه فروش خود را بهبود بخشیم

شما باید یاد بگیرید درآمد خود را مدیریت کنید؛ آن وقت هر چقدر درآمد و دارایی داشته باشید می دانید آن را چگونه استفاده کنید.

 

قدیمی ها معتقد بودند که شیر مادر از خون به وجود می‌آید و دوره بارداری باید سپری شود تا آن مکانیزیم در بدن ایجاد شود که خون تبدیل به شیر شود.

کسب و کار هم همین طور است. رسیدن به موفقیت ها هم همین طور است. دوره آمادگی را باید بگذرانیم. برای بعضی ها ممکن است یک ماه، برای بعضی ها ممکن است یک سال طول بکشد و برای بعضی ها هم شاید اصلاً اتفاق نیفتد!

شما باید آموزش ببینید، دانسته‌های خود را پیاده سازی کنید و بعد مرتباً تمرین و تکرار کنید و این زمان می برد. مسئله ای که اولش سخت ولی آخرش راحت است.

پس اولش باید قیمتش را بپردازی.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغی

آیا این مطالب جدید را مطالعه کرده اید؟


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

درپناه حق باشید.
 سخن روز مکتب زندگی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 6 =