بهره وری یعنی مفید کار کنیم نه زیاد

به نام خدای بخشنده و مهربان

تعداد نمایش 82

 

این روزها بیشتر صاحبان تجارت و مدیران اجرایی برای دستیابی به اهدافشان ساعت های طولانی مشغول کار هستند.

اگر شما مجبور شوید ساعت های زیادی از یک روز عادی را برای تکمیل کارتان کارکنید احتمالاً کار را اشتباه انجام می دهید، در اینجا پنج استراتژی برای کمک به شما در هوشمندانه تر کار کردن به جای بیشتر کارکردن ارائه می شود:

۱) تمرکز

فکر می کنید چند دقیقه از یک ساعت کاری به طور کامل تمرکز دارید؟ ممکن است این امر شما را متعجب کند که این زمان چقدر کم است.

تحقیقات نشان داده است که بیشتر افراد می توانند بین پنج تا ۱۰ برابر در هر ساعت کاری، مولدتر باشند.

اگر فکر می کنید که این گفته اغراق آمیز است می توانید این آزمایش ساده را انجام دهید.

یک دفترچه یادداشت و یک خودکار در کنار خود قرار دهید و شروع کنید به آگاه شدن از سطح تمرکزتان. هر وقت که تشخیص دادید روی کارتان تمرکز کامل ندارید مدت زمانی را که حواستان پرت بوده است یادداشت کنید. اگر این تمرین را به خوبی انجام دهید بعد خودتان را کاملاً شوکه خواهید کرد.

اگر شما بتوانید مهارت ایجاد تمرکز کامل در ساعت های کاریتان را ارتقا دهید، از میزان تولیدتان متعجب می شوید.

۲) اهرم

اهرم هنر استفاده از ابزارها جهت افزایش کیفیت کار یا بهره وری است.

این ابزارها می تواند تکنولوژی باشد مثل نرم افزار های کامپیوتری یا می تواند استراتژی های سازمانی نظیر سیستم های بهتر باشد.

شما معمولاً از چه ابزارهایی برای حداکثر کردن نتایج کارتان استفاده می کنید؟ برای مثال فروشنده ای که از طریق سمینارها یا کنفرانس های تلویزیونی فروش می کند، مشخص است نسبت به کسی که فرد به فرد می فروشد میزان فروش بیشتری دارد.

از خود بپرسید چه کاری می توانید انجام دهید تا زمان، دانش یا مهارت هایتان اهرم شما باشند؟

۳) تفویض اختیار

یک بخش خاص اهرم عبارت است از تفویض اختیار یعنی به کارگیری افراد دیگر جهت انجام قسمت هایی از کار شما تا وقتتان برای فعالیت های سودآورتر آزاد شود.

بیایید دوباره به مثال فروشنده نگاهی بیندازیم. اگر فروشنده خاصی در انعقاد قراردادهای فروش متبحر باشد ممکن است دست به تفویض و واگذاری امور اجرایی فروش زده تا بتواند به عنوان یک فروشنده زمان بیشتری را برای قراردادها اختصاص دهد.

اگر سود حاصل از افزایش فروش بیشتر از هزینه واگذاری باشد پس شما سیستم مناسبی دارید. همیشه شنیدن این نکته در بین شکایت های صاحبان تجارت که فروشندگان آنها از آینده نگری متنفرند و واقعاً در مورد آن احساس بدی دارند باعث تعجب می شود.

در فعالیت های تجاری همیشه افراد آینده نگر حرفه ای را استخدام کنید که در این زمینه قوی هستند و با این کار زمان را برای تیم فروش آزاد کرده تا آنها کاری را که در آن توانمند هستند، انجام دهند.

این موضوع را هم در ادامه بخوانید:  جاده موفقیت

۴) مدیریت زمان

اغلب می شنویم که صاحبان تجارت می گویند تعداد کارکنان بخش خصوصی خیلی زیاد است زیرا آنها همیشه ساعت های زیادی را تلف می کنند تا کار را انجام دهند.

اما این طور نیست. اگر شما نمی توانید در یک روز عادی کاری، کارتان را انجام دهید پس احتمالاً فاقد مهارت های تمرکز، اهرم و تفویض اختیار (واگذاری) هستید یا مدیری هستید که در استفاده از زمان ضعیف است. مدیریت زمان هنر سازماندهی خودتان است تا بتوانید تمام کارهایتان را در یک روز کاری استاندارد انجام دهید.

اگر شما مدیریت زمان را با مهارت های دیگرتان ترکیب کنید می توانید بهره وری بالایی در یک روز کاری به دست آورید و نیازی به ساعات اضافی ندارید.

سازماندهی یک روز از پایان روز قبلی شروع می شود. اگر شما این کار را هنگام استراحت تان انجام دهید مغزتان به شما کمک خواهد کرد کارآمدتر باشید.

تخمین زده شده ۵۰ درصد از زمان استراحت وقف سازماندهی مغز و ساختار دادن به دانش و تجربیات به دست آمده در طول روز می شود. اگر شما کارهای روز بعدتان را برنامه ریزی کنید متوجه می شوید فرآیند های طبیعی ذهن در زمان استراحت با شما کار می کنند تا به شما در تحقق برنامه هایتان کمک کنند. مبانی مدیریت زمان را یاد بگیرید و هر روز از آنها استفاده کنید.

۵) تمایز قائل شدن بین فعالیت ها

من مطمئن هستم شما قانون۸۰/۲۰ را می دانید؛

۸۰درصد از نتایج کارتان از ۲۰درصد تلاش هایتان به دست می آید. دلیل اینکه این مساله در مورد افراد زیادی صادق است، این است که آنها نمی دانند کدام تلاششان بهترین نتایج را به همراه می آورد.

اگر شما نتایج خوب را ثبت کنید می توانید قاعده ۸۰/۲۰ را تغییر دهید تا برای شما به طور موثرتری کار کند. اگر شما می دانستید کدام ۲۰درصد از فعالیت شما بهترین نتایج را تولید می کند می توانستید خودتان را سازماندهی کنید تا وقت بیشتری را صرف آن کارها بکنید و بنابراین سودتان در هر ساعت افزایش می یافت.

اگر شما خصوصیات ۲۰ درصد از مشتریانتان را که ۸۰ درصد تجارت شما را پوشش می دهند می دانستید می توانستید آن گروه از مشتریان را مورد هدف قرار دهید.

فرانک بتگر با استفاده از قانون ۸۰/۲۰ از یک نماینده بیمه ورشکسته به پردرآمدترین شرکت بیمه در آمریکا تبدیل شد. کتاب او هنوز در دسترس است و ارزش زیادی برای خواندن دارد.

استراتژی شما قرار دادن این پنج استراتژی برای کار در تجارت تان است. الان پنج استراتژی دارید، همه کاری که شما باید انجام دهید این است که نگاه کنید به راه هایی که می توانید این استراتژی ها را برای خودتان و تجارت تان به کار گیرید.

شاد و سربلند باشید

دوستدارتان

محمد جانبلاغی

 

 (این مقاله از سری مقالات کاربران ویژه است که به صورت عمومی منتشر شده است)

این موضوع را هم در ادامه بخوانید:  جذابیت در نگاه اول

هم اکنون عضو ویژه مکتب زندگی شوید

در این باره بیشتر بخوانید ...

چگونه با رعایت ۷ مرحله طلایی فروش تبدیل به فوق ستاره فروش شویم با سلام ، من محمد جانبلاغی در این مقاله سعی دارم تا فروشندگان را با ۷ نکته و مرحله طلائی ...
بیشتر بخوانید ...
۱۰ قدم برای جذب انسان ها ، ایده ها و فرصت های عالی ۱) حقیقت را بگویید منظور این نیست که فقط دروغ نگویید . گفتن حقیقت حد مشخصی دارد ، که ...
بیشتر بخوانید ...
چگونه در ذهن مشتری نفوذ و او را به خرید ترغیب کنیم؟ نکته ی مهمی که در همین ابتدای بحث باید به آن اشاره کنیم، این است که اگر بتوانید ...
بیشتر بخوانید ...
برترین عبارات تبلیغاتی
آیا هرگز از خود پرسیده‌اید که چرا بعضی محصولات را می‌خریم و سایر محصولات را بر روی قفسه باقی می‌گذاریم؟ چگونه میان تمام گزینه‌های موجود، یکی را انتخاب می‌کنیم، در حالی ...
بیشتر بخوانید ...
نفوذ در دیگران
نفوذ کلام یعنی قدرتی که دیگران را با حرف زدن کنترل کنید. کاری کنید که کلامتان برای دیگران ارزش بالایی داشته باشد تا آنرا بپذیرند و اجرا کنند. تا به حال آرزو ...
بیشتر بخوانید ...
تبدیل موفقیت به شکست…
  تا به حال پس از یک تلاش سخت، یک شکست بزرگ تجربه کردید؟ وقتی تمام دنیا انگار بر سرتان خراب شده ،تمام امیدها و آرزوهایتان نقش بر آب شده و به ...
بیشتر بخوانید ...
آموزش زبان بدن
زبان بدن : حالت هایی که باعث موفقیت شما در کار و زندگی میشود معمولا  ذهن و بدن ما همیشه باید در موازات هم باشند. اگر یکی از این اجزا بخواهد مسیر ...
بیشتر بخوانید ...
۱ - قدردانی و تجلیل‌های خالصانه و واقعی را از یاد نبرید. ۲ - اشتباهات دیگران را غیرمستقیم به آنان گوشزد کنید. ۳ - قبل از سرزنش دیگران‌، درباره خطاهای خود ...
بیشتر بخوانید ...
هیچ وقت تسلیم نشو…چرا؟
اگر در سخت ترین شرایط تسلیم نشوید… این اتفاق مهم رخ میدهد ! در سختی ها تسلیم میشود یا سخت تر تلاش میکنید؟ پاسخ این سوال میتواند تعیین کننده موفقیت شما ...
بیشتر بخوانید ...
همه در زندگی موفقیت هایی بدست می آورند… اما تعداد کمی هستند که در زندگی موفقیت های عظیمی نسیبشان میشود، شما هم یکی از این افراد هستید؟ همین که بتوانید با ...
بیشتر بخوانید ...
۷ مرحله طلایی فروش
چگونه انسان ها ، ایده ها و فرصت
روش های ترغیب مشتری به خرید
برترین عبارات تبلیغاتی
نفوذ در دیگران
تبدیل موفقیت به شکست…
آموزش زبان بدن
چگونه یک رئیس خوب باشیم‌؟
هیچ وقت تسلیم نشو…چرا؟
۹ ویژگی که شما را به فرد موفقی

درپناه حق باشید.
 سخن روز مکتب زندگی:

            


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما در مکتب زندگی منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با علامت ستاره (*) علامت‌گذاری شده‌اند

با ارسال نظرات خود ما را در هر چه بهتر کردن خدماتمان یاری دهید.

لطفا کد امنیتی روبه رو را وارد کنید:     3 + 6 =